Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN Zeytin Fidanlığı

Filistin’de “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Zeytin Fidanlığı” Toprakla Buluştu

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan adına sevenleri tarafında Filistin’de,  binlerce zeytin fidanı dikimi gerçekleştirildi. 

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği, Selamet Uluslararası İnsani Yardım Derneği ile birlikte, işgal altındaki Filistin topraklarında “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Fidanlığı projesi” kapsamında zeytin fidanlarını toprakla buluşturdu.

Siyonistlerin en büyük kabusu olan Erbakan’ın ismi verilerek oluşturulan zeytin fidanlığıyla, işgalci İsrail’in son dönemde özellikle hedefi olan, Filistinlilerin geçim kaynağı zeytin ağaçlarının yerlerine yenileri dikilirken, işgal ve saldırılar ile azalan yeşil alanların Filistinlilerin hayatını olumsuz yönde etkilemesi de engellenmeye çalışıldı.

Filistinli ailelerin bahçelerinde gerçekleştirilen zeytin fidanı dikimleriyle hem Özgür Filistin’in başkenti olan Kudüs’ün korunmasını üstlenen Filistinlilerin yeşil alanlarının çoğaltılması hem de Aksa’yı korumak için nöbet tutan Filistinlilere maddi olarak destek sağlanması hedefleniyor.

Genç Aktivistler tarafından, ilk dikimleri Kudüs’te; Silvan Mahallesi, Tekbir Dağı ve Zeytindağı’nda,  ikinci dikimleri Gazze’de üçüncü dikimleri Batı Şeria topraklarında gerçekleştirilen Filistin’de 10.000 zeytin fidanı çalışmasının 6. Etap dikimleri Selamet Derneğinin destekleriyle gerçekleştirildi.

Prof.Dr. Necmettin Erbakan Fidanlığı 6. Etap dikimlerini gerçekleştiren Filistinliler, Türk halkına ve Selamet Derneği ile Genç Aktivistler’e teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Gerçekleştirilen dikimlerin bir kısmının video görüntülerinde bir Filistinli: “Uluslararası Selamet Derneğine ve Genç Aktivistler’e "Filistin'de Zeytin Fidanı Dikim Projesi"ne destek vermelerinden dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca bizleri yalnız bırakmayan Türkiye Halkına da teşekkür ederiz. İnşallah bu zeytin fidanları büyüdüğünde hasadının bir kısmı fakirlere ve muhtaçlara tahsis edilecektir. Teşekkürler Uluslararası Selamet Derneği. Teşekkürler Genç Aktivistler Derneği.” Derken diğer bir Filistinli de “Bugün burada Genç Aktivistler Derneği ve Uluslararası Selamet Derneğinin, Filistin halkına hediye olarak, " Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Anısına Zeytin Fidanı Dikim Projesini" gerçekleştiriyoruz.” Diyerek Türkiye’ye sevgilerini ilettiler.

Türkiye’deki Kudüs Sevdalılarının destekleri ile Filistin’in her karışında dikimler yapacağız. Filistin özgür kalana dek yılmadan usanmadan çalışmalarımıza devam ederek oradaki kardeşlerimize destek olacağız inşallah.

Filistin’de oluşturulan zeytin fidanlıklarına  www.gencaktivistler.org.tr  sitesinden online bağış ile destek olabilirsiniz.